31.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  EMRAT/ Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, zyrtarizohen kandidatët për zgjedhjet e 6 Marsit

  Ka përfunduar pak më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Në mbledhje janë caktuar kandidatët për 6 bashkitë për zgjedhjet e 6 Marsit, të cilët janë zyrtarizuar nga PS.  

  Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PS u caktuan kandidatët për kryetar bashkie si më poshtë:

  Bashkia Durrës: Emirjana Sako
  Bashkia Lushnjë: (Diskutim)
  Bashkia Shkodër: Majlinda Angoni
  Bashkia Dibër: Rrahim Spahiu
  Bashkia Vora: Blerim Shera
  Bashkia Rrogozhina: Edison Memolla

  Ndërkohë, drejtuesi politik i Fierit, Taulant Balla u shpreh se kandidati për Lushnjën do të zyrtarizohet ditën e martë, pasi ende janë në proces konsultimi për një emër më potencial.

  Kujtojmë se zgjedhjet e pjesshme vendore do të mbahen në 6 mars, në 6 bashki të vendit.  PS, PD, LSI dhe FRD u regjistruan më herët në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të marrë pjesë në zgjedhje.  

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit