11.5 C
Tirana
E shtunë, 9 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Sekuestro e një lubie me katër rrota: thuhet se e ka përdorur Putin

  Autoritetet italiane njoftuan sekuestrimin e përkohshëm në ishullin e Sardenjës të një Mercedes Maybach S650 të blinduar, i cili sipas gazetës Corriere della Sera i përket oligarkut rus Alisher Usmanov.

  Sipas gazetës, kjo makinë është në gjendje të “përballojë” sulmet me bomba dhe kushton 650 mijë euro.

  Thuhet gjithashtu se është përdorur nga vetë Vladimir Putin për vizita në Sardenjë në të kaluarën në fshehtësi të plotë.

  Vendimi i sekuestrimit zgjat gjashtë muaj, me mundësi rinovimi.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit