15.5 C
Tirana
E enjte, 18 Prill, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  5 mesazhet që s’duhet t’ia dërgosh kurrë ish-partnerit/es

  Në një pikë të jetës sonë, të gjithë kemi folur me një ish-partner/es, ndaj le ta lëmë mohimin dhe le të njihemi me 5 mesazhet që kurrë, po kurrë ama s’duhet t’ia dërgosh ish-it:

  Sa shumë po vuan pas dhimbjes

  Me siguri, ti do tregohesh person i sinqertë, ama ish-i do të ndihet mirë që jeta jote ka marrë dishezën që pas ndarjes suaj.

  Një përshëndetje pa kontekst

  Nëse i thua thjesht “Çkemi, si je ti?”, pa e shoqëruar me ndonjë pyetje apo kërkesë, më mirë mos e dërgo fare. Nëse do të komunikosh, gjeje një justifikim dhe jepi!

  Mesazhe me tone xhelozie

  Ai/ajo është lidhur me dikë tjetër? Bukur, por që mos i hidh kunja, sepse thjesht do të dukesh sikur ende interesohesh për jetën e tij/saj. Stalk-ëroje në qetësi, fshehurazi!

  Oseee, njoftimin që po njeh dikë të ri

  Okay, por pse duhet ta dija ai/ajo?

  Kërkesë llogarie

  “Pse s’po më përgjigjesh në kohë?”, “Pse ma lë seen?”, etj…Thjesht jo, mos e bëj! Kujtohu që s’jeni më bashkë dhe personi tjetër s’e ka për detyrë të të përgjigjet menjëherë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit