19.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Çudia: Presidenti Begaj merr në OKB biznesmenin e tullave dhe parukieren e gruas, i liston si këshilltarë

  Presidenti Bajram Begaj është nisur ditën e djeshme në SHBA, ku do të marrë pjesë në punimet e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Neë York.

  Së bashku me presidentin Begaj kanë shkuar dhe 22 persona, si këshilltarë, gazetar, zonja e parë Armanda Begaj dhe djali i tyre.

  Por ajo që bie në sy është se në listën e personave që do të shkojnë në OKB, është edhe parukierja e Zonjës së Parë.

  Ndonëse e cilësuar si “këshilltare e jashtme”, Lili Ismaili është parukierja e zonjës së parë Armanda Begaj.

  Në rrjetin social, Instagram ku dhe promovon punën e saj. Ismaili, nuk ka ngurruar të hedh herë pas here foto të stilimeve që i ka bërë zonjës së parë.

  Por ky nuk mbetet i vetmi rast, pasi në “cilësinë” e këshilltarit, Begaj ka marrë në Nju Jork edhe Asllan Baraj dhe Zhaneta Hashorva.

  Sipas listës Baraj është Këshilltar i Jashtëm, por që në faqen zyrtare të Presidencës emri i tij nuk figuron.

  Ndërsa Zhaneta Hashorva është shënuar si shoqëruesja e Zonjës së Parë. Por sipas një kërkimi shihet që Baraj dhe Hashorva janë çift dhe kanë një kompani së bashku me emrin “Euro Ceramica”.

  Çudia / Presidenti Begaj merr në OKB biznesmenin e tullave dhe

   

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit