21.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Hajani kakën McGonigalit tani

  Nje sondazh i bere disa jave para zgjedhjeve lokale nga nje kompani teper precize e huaj, prane se ciles kam njohje, parashikonte se socialistet do te merrnin votat e tyre, te mjaftueshme per fitore, por ama opozita do te pesonte nje firo diku te 18%, qe ishin kryesisht elektorat i Lulit dhe elektorat me prirje te djathte por qe anonte me shume nga kampi gri.

  Shkaqet kryesore ishin:

  -Perçarja e opozites.

  -Fryma demoralizuese e konfliktit me SHBA-te.

  -Lidere te lodhur.

  E njejta kompani beri sondazh pak kohe me pare ne nivel kombetar dhe konstatoi qe firoja e opozites ka shkuar 27% i potencialit ne nivel kombetar.

  Shkaqet kryesore ishin:

  -Perçarja e opozites.

  -Fryma demoralizuese e konfliktit me SHBA-te.

  -Lidere te lodhur.

  -Kompromentimi i rende ne pazare i kupoles se Foltores me kullen 64 kate.

  Skandali i kulles 64 kate paska bere dem kolosal psikologjik ne demoralizimin e demokrateve dhe ne shtimin e dozes se shperfilljes nga elektorati i pavendosur (gri).

  Hajani kaken McGonigalit. (Habjon Hasani)

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit