13.5 C
Tirana
E mërkurë, 4 Tetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Momenti më i vështirë në film? Ja çfarë thonë Luiz Ejlli dhe Sara Hoxha

  Ai është filmi më i komentuar i momentit dhe të gjithë jemi sy e veshë për çdo informacion të ri që vjen për “Në kuadër të dashurisë”. Yjet e filmit, në një intervistë për Top Channel Films, kanë dhënë disa detaje nga roli i tyre, por nuk kanë lënë pa përmendur edhe ngjashmëritë dhe ndryshimet që kanë me personazhin. Ndërkohë ata na kanë treguar dhe momentin e tyre më të vështirë gjatë xhirimit të filmit…

  Sara Hoxha: E kam menduar si më të vështirë që të luaja një personazh që dashurohet me dikë tjetër në film. Por në momentin që e kam njohur Roerdin, ai ma ka bërë shumë më të lehtë të gjithë situatën. Kam patur shumë ndihmë dhe mbështetje nga shumë njerëz në set edhe jashtë setit, duke filluar që nga Besi dhe Kolo. Më kanë ndihmuar shumë që të punoj këtë pjesën e të luajturit si një e dashuruar në film. Puthja e parë ka qenë pak e vështirë. Jam munduar që ta mbaj me sa më pak dubla që të ishte e mundshme. Pastaj puthja e dytë ishte e lehtë fare, nuk kishte fare nevojë për udhëzime se u mësova me të gjithë gjënë dhe Roerdi ishte akoma më i afërt për mua. Më dukej sikur puthja nipin tim, siç thonin aty në set.

  Luiz Ejlli: Skena më e vështirë ka qenë skena e puthjes, tepër e vështirë. Mund ta quaj puthja e djallit, sepse po puth një njeri që për hir të së vërtetës nuk kemi pushuar asnjë sekondë për shumë e shumë javë, duke u marrë me njëri-tjetrin në të gjitha mënyrat e mundshme. Siç e dini dhe ju unë kam një memorie të fortë dhe nuk harroj. Dhe ajo puthja ishte një moment shumë i sikletshëm, aq më tepër që e kemi bërë 7 herë prova.

  Besmir Bitraku: Duke qenë se unë kam punuar pak për realizimin e karaktereve të aktorëve që nuk kanë pasur shumë eksperiencë në film, ose fare, më së shumti më Sarën dhe Luizin, e kisha menduar më të vështirë në fakt. Por magjikisht ata ma bënë më të thjeshtë, sepse Luizi sidomos është shumë intuitiv, është shumë rehat me kameran, por edhe Sara krijoi një botë shpirtërore shumë shpejt dhe shumë kollaj. Ajo punë që kemi bërë bashkë ishte shumë komode dhe shumë frymëzuese.
  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit