11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  U diagnostikua me sëmundjen e rëndë, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Bruce Willis

  Gjendja shëndetësore e aktorit të njohur Bruce Willis është përkeqësuar.

  Ai u diagnostifikua me sëmunden e rëndë, demencës frontotemporale, e cila shkaktohet nga një grup çrregullimesh që gradualisht dëmtojnë lobet frontale dhe të përkohshme të trurit, duke shkaktuar dëmtime në të menduarit dhe sjelljen.

  Ditët e fundit, një nga vajzat e tij ka bërë një postim rrëqethës në rrjetet sociale, ku Bruce po i mban për disa sekonda dorën.

  Sipas një raporti të fundit nga Radar Online, Willis ka të gjitha vajzat e tij rreth vetes në çdo kohë pasi gjendja e tij shëndetësore po përkeqësohet akoma më shumë.

  Kjo gjë e ka panikosur aktorin, por edhe familjen e tij të cilët janë shumë të shqetësuar për shëndetin e Willis.

  Përveç bashkëshortes së tij, Emma Hemming e cila kujdeset pa pushim për Bruce, një tjetër person që gjithashtu përpiqet të kalojë kohë me aktorin është nëna e tre vajzave të tij të para, ish gruaja Demi Moore.

  Në mes të festave të ardhshme, ekziston frika se këto mund të jenë të fundit që aktori kalon me familjen e tij. Vajzat Rumer, Scout, Tallulah, Mabel dhe Evelyn janë me të në çdo moment tani.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit