11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  VIDEO: Ja si nxirret jashtë sallës një deputet në Itali

  Deputetët e Berishës kanë ndezur edhe sot flakë sallën e seancave të Kuvendit.

  Ndërsa SPAK dhe GJKKO duken të paafta të bëjnë zap Berishën, po kështu po dështon me ta edhe Garda e Republikës.

  Si duhet të veprojë Garda?

  Ja shikoni një video nga Parlamenti italian. Deputeti debaton me kreun e seancës dhe e fyen duke i thënë “fashist”.

  Urdhërohet nxjerrja e tij nga salla. Dhe nuk e përkëdhel as e diskuton më njeri.

  Meqë deputeti nuk do të dalë, rojet e kapin nga duart e nga këmbët dhe zbatojnë urdhërin. E nxjerrin jashtë.

  Dhe po flasim për Vitorio Sgarbin, jo për Mulin.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit