15.5 C
Tirana
E enjte, 18 Prill, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Disa nga shprehjet më “lot” të Eglës në “BBVA 3”

  Egla është ndër banoret më të komentuara të këtij “BBVA 3” dhe në fakt, ajo s’të lë kurrë pa material. Që prej veprimeve, durimit, situatave që shkakton e deri te shprehjet epike që janë thjesht lot.

  Kemi përzgjedhur disa shprehje ose ngatërresa të Eglës, të cilat mund t’i lexosh dhe ta vazhdosh ditën me buzëqeshje

  E nisim nga më e freskëta: “Qingji i urtë pi tre t’ëma” – Domethënë, është pi 2 nëna, por versioni i Eglës është si më interesant.

  “Çuna t’urtë jemi të gjithë ne” – I gjithë “BBVA 3” është një çun i urtë.

  “Nuk mund të hysh si karotë, të rrish si kastravec dhe të dalësh si patate” –  Në një bisedë me Albin, Egla e këshilloi që të rrijë brenda shtëpisë, por duke përmendur gjithë perimet që mund t’i përdorësh për supë.

  “Zhapik shushunje” – Referuar debatit me Gracianon. Pra, praktikisht, Egla krijoi një mutacion.

  “Duhet të kesh pak tru për ta zbuluar, ti trurin e ke, por s’e ke mjaftueshëm sa të vish e të më thuash “Egla, më fal, kam gabuar” – Mënyra më e re për ta bërë dikë të të kërkojë falje.

  “M’u hiq sysh, ose rri si qiri” – Drejtuar Meritonit kur po e bezdiste gjatë natës.

  “Zonja dhe zotërinj, miss Londra. Dua paqen në botë” – Drejtuar Françeskës kur i prishi krevatin.

  “Ke nderin të flasësh me një nga personazhet e mi” – Në një debat me Endrikun, i cili e pyeti se me cilin nga personazhet e Eglës po fliste.

  Dhe ëmbëlsira për në fund“Je një p*rdhë me rigon, je një fytyrë e salduar me spërcka majdanozi”.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit