30.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Dy standartet e vettingut: Prokurori që luftoi për të futur në burg “të fortin” e Shkodrës shkarkohet, gjyqtari që e liroi kalon

  Gazetari Adriatik Doçi sjell një rast flagrant, se si ndonjëherë vetting në Shqipëri vepron me dy standarte.

  “Gjyqtari Sokol Shehu, i cili liroi Behar Bajrin nga burgu, kaloi Vetingun. Sipas përgjimeve: Ke 500…, jepi sa të duash).

  Prokurori Anton Martini, i cili luftoi për t’a futur në burg, që kokat e krimit lobuan te Adriatik Llalla që t’a ‘internonte’ në Shkodër, u shkarkua nga Vetingu.

  Dhe u shkarkua për shkaqe banale dhe fyese”, shkruan ai.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit