8.5 C
Tirana
E enjte, 30 Mars, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Stresi shpallet fitues i Big Brother VIP Kosova

  Arkimed Lushaj, i njohur për shqiptarët si Stresi është shpallur fituesi i Big Brother VIP Kosova.

  Reperi shqiptar, pasi qëndroi për 103 ditë në shtëpinë e famshme, triumfoi duke ‘rrëmbyer’ edicionin e parë të këtij reality show.

  Ai ishte në garë me katër konkurrentë të tjerë finalistë: Xhuli Nurën, Vedat Bajramin, Artan Thaçin dhe Mbresa Hajrullahun.

  Artisti i njohur fitoi çmimin e madh prej 200 mijë eurosh, ku nga 10 mijë euro shkojnë për secilin finalist.

  Banorët e parë që u eliminuan nga gara ishin: Mbresa Hajrullahu dhe Artan Thaçi dhe më pas Xhuli.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit