28.5 C
Tirana
E shtunë, 23 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Avokati Thaçit zbulon SHIFRËN: Procesi gjyqësor në Hagë ka kushtuar deri në qershor 180 MILION euro

  Avokati i Hashim Thaçit, Dastid Pallaska ka treguar shifrën që është harxhuar deri në qershor të 2021 për gjykimin e ish-liderëve të UÇK në Hagë.

  Ai ka zbuluar se që nga fillimi i çështjes deri në qershor të 2021 janë shpenzzuar 180 milion euro.

  “Gjyakat Speciale sipas raportimeve deri në qershor janë shpenzuar deri në 180 milion euro. Deri në qershor për të shqyrtuar çështjen për të  dënuar 4 persona.

  Gjykata operon me një kryetare dhe një gjyqtar të procedurës paraparake, ndërsa lista e gjyqtarëve paguhen nëse aktivizohen” ka treguar ai për “Opinion”.

  Ndërsa Rudina Jasini, avokate dhe studiuese e së drejtës kombëtare tha se kjo mund të arrijë shifra deri dhe në miliarda lekë, pasi është çështje që do të zgjasë në kohë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit