2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Djali i ish-kryeministrit të PD me makinë 200 mijë euro, në krye të protestës për çmimin e naftës

  Prej disa ditësh në Tiranë me të drejtë janë duke u mbajtur protesta kundër rritjes së çmimit të naftës.

  Në shesh kanë dalë qindra qytetarë.

  Por duket se kjo protest po përdoret ca për politikë e ca për promovim të figurave anonime.

  P.sh, në krye të protestës është një personazh qesharak dhe anonim, që njihet thjesht si djali i Aleksandër Meksit.

  Ai quhet Redon Meksi dhe bashkë me të vëllanë, Endri Meksin, që kanë përfituar nga vjedhjet e të atit kur ishte kryeministër, kanë në garazh makina që shkojnë nga 200 mijë euro.

  Pra këta që kanë makina 200 mijë euro, janë në krye të protestës për rritjen e çmimit të naftës.

  Ironia është se ata marrin miliona euro në vit, nga kontratat me Qeverinë, falë bizneseve të tyre dhe lidhjet me vëllain e Edi Ramës, Olsi Ramën.

  Pjesmarrja e tyre në protestë ka veç një qëllim, si të promovohen, që nesër të mos njihen thjesht si djemtë e hajdutit Aleksandër Meksit, apo djemtë e Dhuratës, të cilën e njeh gjithë Tirana si qeflleshë e djemve të rinj dhe të bëshëm.

  Ndaj, kur t’i shihni në protestë, thjesht injorojini dhe fishkëllejini e pështyjini kur të dalin aty e të dalin të flasin si hallexhinj.

  Ata kanë të tjera halle me ato të qytetarëve.

  Endri Meksi me makine super luksoze Corvette
  Endri Meksi
  Endri Meksi me te atin Aleksander Meksi
  Dy vellezerit Redon e Endri Meksi
  Redon Meksi ne proteste
  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit