21.5 C
Tirana
E mërkurë, 22 Maj, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Heroi shqiptar në Francë, shpëton nga flakët 8-vjeçarin: Franca i refuzonte vazhdimisht lejen e qëndrimit

  Një i ri shqiptar është shndërruar në heroin e ditës në Francë teksa ka shpëtuar nga flakët një fëmijë 8 vjeçar.

  Roland Aliu kreu një akti guximi teksa shpëtoi nga flakët që po përpinin gjithçka në një banesë që shërbente si pavijon për fëmijët e vegjël, shkruajnë mediat franceze.

  Banorët e rrethit të Trois Cités de Poitiers kanë falënderuar dhe përshëndetur aktin e guximshëm të shqiptarit Aliu të cilit i është refuzuar vazhdimisht leja e qëndrimit nga shteti francez.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit