24.5 C
Tirana
E shtunë, 23 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Sude Kokalari rikthehet në vendin e krimit

  Nga Bledi Mane

  Një nga pjatalarëset më groteske të emigracionit shqiptar në Amerikë, mediokre edhe në rrëfime e mashtrime, 62 vjeçarja Evi Kokalari e njohur ndryshe në gjelltoret e Tiranës me pseudonimin “Sude”, rikthehet për herë të tretë me shpresën se do fusi Sali Berishën brenda godinës së PD-së nga ku e largoi me ceremoni Lulzim Basha.

  Kokalari ka rreth 9 muaj që nuk lan më pjatat në restorantet e lagjes “Little Italy” në Neë York pasi ka gjetur një zgjidhje origjinale për tu paguar në Shqipëri.

  Ka premtuar se kur të hyjë sërish në Shtëpinë e Bardhë Donald Trump si president në 2024 ka për t’ia hequr damkën e zezë “non grata” Sali Berishës pasi kjo Evi ashtu si Bleona Qereti kanë bërë një herë foto me Trumpin. Dhe si gjithnjë djali i Berishës, Shkëlzen Gërdeci në këto raste nuk e kursen lekun.

  Bjeri qylit Sude se fundja ato lëkët e Gërdecit disa i tretën nën tokë e disa po i gëryejnë mbi tokë!

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit