17.5 C
Tirana
E hënë, 25 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  10 shprehjet e Beniadës që u bënë meme!

  Një nga vajzat më të pëlqyera të “Big Brother VIP”, e cila u zgjodh nga publiku si një nga finalistet, është Beniada.

  Ajo shpesh është përfshirë në situata që na kanë bërë shpesh për të qeshur. Me shqipen e saj të përzier me italishten, spontanitetin dhe të qeshurën karakteristike, duket se Beniada do të jetë një nga personazhet që do të kujtohet edhe pas përfundimit të BBV-së.

  Shumë prej shprehjeve të saj janë bërë meme, ndaj ne kemi veçuar 10 prej tyre për t’ua rikujtuar..

  -Për kokën e Zotit!

  -Dajë Pashuku, mirëmëngjes dajë Pashuku!

  -Beatriti, Betrinti, Betrunti, Butrinti!

  -O profum, profumi im, hajde luj pa pushim.

  -Dua të shëndoshem, dua të ha bukë, Vëllai i Madh na ka lënë pa zero baxheti.

  -Ydhi Dhimani-Ylli Limani.

  -Jam bërë si zarzavate, çfarë është “zarzavate”?

  -Arjola, lopa po qan.

  -Therreze, me patate, karrota, kam marrë dhe içik qepë.(thjerrëza).

  -Dua të ha një ëmbëlsirë, dua të ha një gjë të mirë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit