22.5 C
Tirana
E martë, 26 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  A e priste arrestimin e Tahirit? Ja çfarë thotë Rama

  Të premten e 4 shkurtit, GJKKO dënoi me 3.4 vite burg ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, për akuzat për shpërdorim detyre dhe trafikim të lëndëve narkotike.

  Kryeministri Edi Rama e përcolli këtë vendim më shumë duke mos e komentuar, në një konferencë për mediat, edhe pse të shtunën herët ai e shoqëroi axhendën politike në Facebook me një fundjavë të paqtë me pamje nga Voskopoja.

  Kryeministri Edi Rama la të kuptojë shumëçka në deklaratën e tij të shkurtër kur tha se me miratimin e reformës në drejtësi ai kish marrë parasysh shumë gjera dhe se do të bënte njëjtën gjë edhe sikur të kthehej pas.

  “Nuk komentoj asnjëherë vendimet e gjykatave e kam ditur mire se ç’kam bërë kur kam udhëhequr reformën në drejtësi. Edhe 100 herë të kthehesha pas do të bëja të njëjtën gjë…”, tha ai.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit