21.5 C
Tirana
E mërkurë, 22 Maj, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Britania përzë miliarderin e njohur rus, që ka në pronësi klubin e Çelsit

  Pronari i Çelsit, Roman Abramoviç është ndaluar që të shkelë në Britaninë e Madhe.

  Miliarderi rus nuk është parë pranë klubi të tij prej disa muajsh tashmë.

  Raportohet se zyrtarët e imigracionit po bëjnë gjithçka të mundur që numri 1 i Çelsit, të mos qaset më në Britani.

  Kjo vjen pasi Abramoviç është quajtur si një nga “mundësuesit kryesorë” të regjimit të Vladimir Putin.

  Anglia ka kërcënuar me sanksione ndaj Rusisë, për qëndrimin dhe tensionet që ka krijuar me Ukrainën.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit