21.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Broja u shpjegon festimin e “shqiponjës” anglezëve

  Në videon e radhës të postuar nga faqja e Çelsit në Instagram ishte përsëri protagonist Armando Broja.

  Sulmuesi i Shqipërisë së bashku me Konor Gallager ishin lojtarët e zgjedhur të Çelsit, të cilët morën pjesë në një intervistë për njerëzit që flasin me shenja.

  I pyetur se çfarë kuptimi kishte shqiponja e bërë me duar, sulmuesi i Kombëtares u ndal menjëherë që ta bënte: “Ky është gjithashtu dhe festimi im”.

  Reagimi nga ana e mesfushorit anglez ishte epik, i cili tha: “Mendoja se kopjoje Anelkan”, me ish-sulmuesin francez të Çelsit që gjithashtu bënte shqiponjën kur festonte.

  “Jo, ky është flamuri shqiptar”, ishte përgjigja e Brojës, përballë zëvendëskapitenit të “Bluve”.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit