19.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Fevziu paska fituar 2.8 mln euro vetëm nga shitja e një libri!

  Bledi Mane

  Fevzi mashtruesi!

  Patetik në përgjigjen e tij ky Blendi Fevziu.

  Kur e pyetën të shtunë për librin e tij, u përgjigj se paska shitur 280 mijë kopje.

  Libri kushton 10 euro dhe Fevziu vetëm me librin e tij paska qarkulluar 2 milionë e 800 mijë euro…

  As librat e Enver Hoxhës që bliheshin me detyrim në çdo fshat e qytet nuk shiteshin me këtë tirazh 280 mijë copë, as librat e Kadaresë dhe Dritëro Agollit dy dishepujve të letërsisë sonë nuk janë shitur kurrë 280 mijë kopje veçanërisht tani në këto kohë kur injoranca dhe analfabetizmi janë tkurrur dhe medjet argëtohen vetëm nga tik-toku.

  Fevziiiiiii, boll mashtrove se do fillojnë tatimet të të investigojnë e do gjobitesh dyfish si fshehës të ardhurash e si gënjeshtar patetik që dëmton atë pak kulturë që ka mbetur!

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit