16.5 C
Tirana
E mërkurë, 22 Maj, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Historia frymëzuese e 5-vjeçarit shqiptar në Itali, lexoi 125 libra brenda vitit

  Një 5-vjeçar me origjinë shqiptare është bërë histori frymëzuese në  Itali, ku jeton me familjen e e tij.

  La Reppublicca shkruan se i mituri ka mësuar tashmë të lexojë dhe ka huazuar nga biblioteka “Bartolomeo Della Fonte” në Montemurlo plot 125 libra brenda një viti.

  Në fund i mituri me origjinë shqiptare mori çmimin e lexuesit të vitit. Në një botë gjithnjë e më të lidhur me internetin, televizionin, mediat, i mituri ka gjetur kënaqësinë në botën e librave, diçka tejet e rrallë teksa telefoni është kthyer në shoqëruesin e pandarë të një pjese të madhe fëmijësh.

  Me 125 librat e huazuar, i mituri ka lexuar një libër në tretë ditë, një numër mbresëlënës, madje edhe për të rriturit.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit