22.5 C
Tirana
E martë, 26 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  “I vura flakën shtëpisë së komshiut”, Rezart Veleshnja rrëfen të pathënat!

  Aktori i njohur Rezart Veleshnja ishte i ftuar në “Dola te Ola” këtë të diel, ku bëri një rrëfim të rrallë dhe plot humor për jetën e tij.

  Aktori tregoi se ka qenë një fëmijë i “prapë”, i cili shpeshherë ka vënë në vështirësi prindërit e tij.

  Rezarti tregoi rastin kur ishte zënë me një djalë më të madh se ai në lagje, dhe më pas aktori së bashku me të vëllanë i vunë flakën shtëpisë së tij.

  Rezarti ishte rreth moshës 7-8 vjeçare, dhe pas zënkës me të shkoi te vellai, i cili asokohe pëlqente të bënte shigjeta me hark.

  Ata i realizuan shigjetat me hark dhe i vendosën fitila nga furnelat e asaj kohe. Veleshnja kujtoi se dy goditjet e vëllait të tij rezultuan të pasuksesshme, ndërkohë aktori kishte arritur të godiste në shenjë, duke djegur në këtë mënyrë gardhin e shtëpisë së djalit dhe kuzhinën në të cilën ndodheshin divanet, duke bërë që flakët të përhapeshin me shpejtësi.

  Ai rrëfeu se më pas zotëria e shtëpisë kishte kapur babanë e Rezartit, i cili ia kishte mohuar duke u shprehur se çunat i kishte të mirë, por që sigurisht pasi kishte shkuar në shtëpi i kishte dhënë aktorit dënimin që meritonte pasi veprimi i tij kishte qenë sigurisht shumë i rrezikshëm.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit