17.5 C
Tirana
E hënë, 25 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Ka Kejvinë, po ka dhe Ermirë

  Ermira Selimi është një student shqiptare nga Maqedonia e Veriut, e cila ka ndërmarrë një inciativë të vyer dhe kërkon përkrahjen tonë: Hapjen e bibliotekës së parë shqipe në qytetin e Manastirit.

  Një studente e thjeshtë, e cila po lufton për mbrojtjen e gjuhës shqipe.

  Ndaj është është kthyer në personazhin e ditës në trevat shqiptare.

  Kuptohet, jo sa Luizi, Kejvina dhe Kiara!

  Por të paktën Ermira është një rast që na tregon se rinia shqiptare, nuk përfaqësohet vetëm nga Luizi e Kejvina, por dhe nga njerëz të tillë me vlera.

  Dhe ajo është një “Erëmirë” për rininë shqiptare.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit