13.5 C
Tirana
E martë, 5 Mars, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  “Kapitull i ri”, Rita Ora jep lajmin e rëndësishëm për karrierën e saj!

  Këngëtarja e njohur Rita Ora ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje të re muzikore me “BMG”.

  Me anë të një postimi në rrjetin e saj Instagram mbrëmjen e kësaj të enjte, 31-vjeçarja dha lajmin e bukur se ka bërë një kontratë me agjencinë diskografike, klientët e së cilës përfshijnë Kylie Minogue, 5SOS, KSI dhe Run The Jewels.

  Rita, albumi i fundit i së cilës në studio “Phoenix” u publikua në vitin 2018, tha se po punon për muzikë të re dhe ‘mezi pret’ ta ndajë atë me fansat e saj.

  “Jam e emocionuar të njoftoj se jam partnere me BMG!!! Nuk mund të isha më i lumtur që ata do të jenë familja ime e etiketës duke ecur përpara. Qasja e tyre ndaj zotërimit dhe kontrollit të artistit është shumë në përputhje me timen, dhe është kaq fuqizuese të dish se do të zotëroj të gjitha regjistrimet e mia kryesore që bëj tani e tutje.

  Ndihem gjithashtu shumë i motivuar që të punoj me një kompani globale kaq dinamike, kreative dhe që mendon.

  Dua t’i them një falënderim të madh për ekipin e mrekullueshëm të Atlantic Records, pasi jam shumë krenare për udhëtimin tonë të jashtëzakonshëm së bashku dhe nuk do ta harroj kurrë ditën kur vendosëm rekordin e listës në Mbretërinë e Bashkuar.

  Jam jashtëzakonisht mirënjohëse që arrita të bëj atë që dua, për të gjithë njerëzit e veçantë me të cilët kam pasur fatin të punoj dhe për fansat e mi që janë gjithçka për mua, e bëj të gjithë këtë për ty! Jam shumë e emocionuar për muzikën e re për të cilën kam punuar dhe mezi pres ta ndaj me të gjithë ju. Këtu është një kapitull i ri! Shihemi të gjithë së shpejti!”, shkroi ajo.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit