2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Këngëtari i njohur shqiptar deklarohet publikisht kundër martesave të gjinisë së njëjtë

  Sot në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seanca e radhës, ku pritet të dekretohet një ligj i veçantë për lejimin e “bashkësive civile” ndërmjet personave të gjinisë së njëjtë.

  Kushteta në Kosovë i lejon martesat e gjinisë së njëjtë, por deri më sot nuk janë lejuar me “Kodin Civil” dhe “Ligji për familjen”.

  Lidhur me këtë, në rrjet ka pasur reagime të shumta, ku kishte edhe nga ata pro edhe nga ata kundër. Për këtë ka reaguar edhe reperi, Gold Ag, ku përmes një postimi ka treguar se ai është kundër.

  “Kush e voton së pari vet le ta provon”, ka shkruar ai.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit