24.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  “Me hudhër në çorape për syrin e keq”, ish-mbrojtësi i Shpresave kuqezi çudit Anglinë

  “Pse keni një thelpi hudhër në çorape?” Kjo ishte pyetja që lojtarët e Kiderminster i bënë, mbrojtësit shqiptar Geraldo Bajramit, qendërmbrojtësit shqiptar, gjatë aventurës së tij në FA Cup në muajin tetor.

  Një situatë e çuditshme, që i ka surprizuar të gjithë në Angli. Por duket se kjo besëtytni e Bajramit, i ka sjell fat skuadrës angleze të Kiderminster, pasi është ekipi në ligën e katërt, ka arritur të sigurojë një biletë për raundin e 1/16 të FA Cup ku do të përballet me Uest Hemin në një duel historik!

  Në një intervistë të dhënë së fundmi për “The Athletic”, mbrojtësi shqiptar Geraldo Bajrami, iu ka shpjeguar anglezëve edhe qëllimin e mbajtjes së hudhrës në çorape. Duke buzëqeshur për pyetjen e bërë nga gazetari, Bajrami sqaroi:

  “Mbrojtësi ynë i majtë, Kaleb Riçards, më pyeti pse e përdora hudhrën para raundit të fundit të FA Cup dhe ia shpjegova arsyet. Tani ai po më pyet nëse mund t’i marr një sepse gjithçka po funksionon mjaft mirë”, vijoi Bajrami.

  Triumfi 2-1 ndaj Riding, ishte i jashtëzakonshëm për Kiderminister, teksa në datën 5 do të përballen me Uest Hemin. Pavarësisht se diferencat janë të frikshme, mbrojtësi shqiptar është optimist dhe beson tek mrekullia.

  “Ne i dimë diferencat mes të dyja skuadrave dhe e respektojmë në maksimum kundërshtarin, por luajmë në shtëpi, kështu që kemi ende pak shpresë”, përfundoi Geraldo Bajrami.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit