2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Merrte 6 mijë euro në muaj, por babai i Alqi Bllakos rezultonte në Tatime brumëgatues në Ersekë

  Të tjera detaje dalin në dritë nga afera e inceneratorëve që ka çuar pas hekurave një ish-ministër dhe një ish-deputet.

  Sipas SPAK, në kohen kur Edmond Bllako, babai i ish-deputetit socialist Alqi Bllako merrte 6 mijë euro nga kompania e inceneratorëve në pozicionin e drejtorit të kantierit, në sistemin e tatimeve rezultonte i punësuar si brumëgatues në Ersekë.

  Babai i Alqi Bllakos përfitoi pagë 6000 euro në muaj nga inceneratorët dhe në total ka përfituar mbi 14.9 mln lekë.

  SPAK i ka sekuestruar babait të Alqi Bllakos një apartament të blerë më datë 28.04.2020 që ka kushtuar 144 mijë euro, vlerë ekuivalente me shumën e përfituar.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit