19.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Nis ajo që të gjithë i trembeshin, Rusia hyn në Ukrainë

  Ushtria ruse ka nisur sulmin në Ukrainë. Ajo pretendon se nuk hasi asnjë rezistencë nga forcat ukrainase në momentin që trupat e saj hynë në Ukrainë.

  Përmes një komunikate për shtyp, Rusia deklaron se ushtria ukrainase nuk bëri asnjë rezistencë ndaj njësive të saj ushtarake.

  Në të njëjtin njoftim, ushtria ruse mohon se forcat ukrainase kanë rrëzuar disa avionë të saj.

  Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës tha më herët se pesë avionë rusë dhe një helikopter u rrëzuan, ndërsa forcat ruse sulmuan Ukrainën.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit