9.5 C
Tirana
E premte, 3 Shkurt, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Nisma e Ministrisë së Kulturës, për rikthimin e artizanatit

  Ministria e Kulturës është duke ndihmuar me fonde, për rikthimin e artizanatit.

  Kjo, nëpërmjet Bonusit të Rijetësimit.

  Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka sjellë shembullin e Miltonit nga Berat, që aplikoi dhe fitoi një fond nga Ministria e Kulturës.

  “Një traditë e bukur, ajo e artizanatit që trashëgohet në breza!

  Milton Mbrica nga Berati, falë Bonusit të Rijetësimit po rikthen zanatin e të parëve në shtëpinë që po i nënshtrohet restaurimit”, shkruan ministrja Elva Margariti, që ka postuar videon e mëposhtme.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit