11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Një shqiptare betohet si kryetare bashkie në SHBA, e para grua që merr ketë detyrë

  Ambasada e Shqipërisë në SHBA ka njoftuar se një shqiptare është betuar si kryetare e bashkisë Fairview, në New Jersey.

  Bëhet fjalë për Violeta Berishën. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ambasada thotë se ky është një moment historik për komunitetin shqiptar në SHBA.

  “Dita e sotme shënon një moment historik për komunitetin Shqiptar në Amerikë. Violetta  Berisha u betua si Kryetarja e Bashkisë e Fairview, New Jersey. Borough of Fairview. Urime Violetta Berisha, e para grua dhe kryebashkiake shqiptare që merr këtë detyrë.

  Mirënjohje dhe krenari për arritjet e saj dhe komunitetit. Suksese në rrugëtimin tuaj.  Krenarë për arritjet e shqiptarëve kudo që janë”, thuhet në reagimin e Ambasadës.

  Një shqiptare betohet si kryetare bashkie në SHBA, e para grua që

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit