21.5 C
Tirana
E mërkurë, 22 Maj, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Ok Tahiri, po këta ujqërit e tjerë do dënohen ndonjëherë?

  Dënimi i Saimir Tahirit ka ndarë opinionin publik.

  Ka shumë njerëz që mendojnë se ai u dënua pa fakte të prova dhe u bë kurban i një procesi të montuar politikisht.

  Për këtë, mjafton të hysh në faqen e Tahirit në FB e të shohësh komentet e shumta.

  Por, shumë të tjerë ngrejnë një tjetër pyetje.

  Ok, e marrim të mirëqenë se Tahiri e meriton burgun, po a ka bërë ai më shumë krime se fjala vjen Sali Berisha dhe Ilir Meta?

  A po ndiqen standarte të dyfishta me dënimet?

  Se nëse Tahiri thuhet se u përfshi në trafik hashashi, Sali Berisha është përgjegjës për vrasje njerëzish, nga ’97-a, tek Gërdeci dhe 21 janari.

  Është kjo arsyeja që ka ndarë rrjetin, në rastin e dënimit të Tahirit.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit