24.5 C
Tirana
E diel, 24 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Pacipësi në ditë qameti: Denari si dollari

  Nga Bledi Mane

  Ky është Denar Biba, kryetari i Autoritetit Kombëtar të Konkurencës.

  Ky institucion që kontrollohet nga parlamenti është krijuar të funksionojë si rregullator në ditët e qametit si këto tani.

  Denari bashkë me stafin dhe strukturat e tij duhet të ishte çdo mëngjes pa njoftuar askënd duke kontrolluar blic sasinë në depozitat e karburanteve në Porto Romano e në magazinat e grosistëve të miellit e të vajit në Shkodër, Vlorë, Durrës, Tiranë.

  Duke kontrolluar çmimet në pikat ku shitet nafta e benzina me pakicë, në furrat e bukës, në supermarkete…

  Por Denari dhe institucioni i tij nuk duket asgjëkundi se i kanë mbuluar grosistët dhe oligarkët me paratë e çmimeve artificialisht të rritura dhe ndaj heshtin.

  Heshtin ndërkohë që ne nuk kemi parë gjë akoma…

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit