17.5 C
Tirana
E hënë, 25 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Pishinë, pistë helikopteri dhe palestër, fotot brenda superjahtit 73 milionë paund të Putin

  Në një kohë kur e gjithë vëmendja është përqendruar në situatën e tensionuar mes Rusisë dhe Ukrainës, mediet e huaja kanë publikuar pamje nga superjahti prej 73 milionë paund i presidentit rus, Vladimir Putin.

  Jahti i cili ka një platformë për helikopter dhe një pishinë që kthehet në një pistë vallëzimi, lundroi jashtë kantierit detar gjerman para se të ndodhte “kriza” me Ukrainën.

  Superjahti luksoz është fotografuar nga brenda, ku duken të gjitha ambientet si: “dhomë muze” zyrë, palestër dhe dhoma gjumi me detaje të florinjta, ndërsa fotografitë janë bërë në një kantier gjerman.

  Jahti luksoz “Graceful” ka gjatësi 82 m, ndërsa ai është ndërtuar në vitin 2014 nga Sevmash.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit