31.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Profesor Sazan Guri zbulon misterin mijëravjeçar kush i ndërtoi Piramidat e Egjiptit :)

  Sazan Guri vijon të çudisë shkencëtarët dhe historianët në gjithë botën.

  Edhe fituesit e çmimeve NOBEL në fushat përkatëse janë gojëkyçur para dijeve të tij.

  Pas bulmetit dhe byrekut të Sarandës, ai ka nxjerrë një teori të re.

  Ai shprehet se piramidat e Egjiptit janë krijuar nga pellazgët.

  “Piramidat u ndërtuan për të kujtuar kulturën që ekzistonte para piramidës. Ata janë ndërtuar nga pellazgët.

  Piramida përmban të gjitha ligjet që ka shpikur njerëzimi për natyrën”, u shpreh mes të tjerash profesor Sazani.

  Ky zbulim mund ta çojë Gurin drejt çmimit Nobel.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit