2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Putin strehon të dashurën sekrete në një bunker bërthamor, në qytetin e nëndheshëm në Siberi?

  Një profesor rus deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin e ka dërguar familjen e tij në një qytet të nëndheshëm në Siberi.

  Bunkeri luksoz i nëndheshëm gjendet në malet Altai dhe është projektuar për mbrojtje nga lufta bërthamore.

  Kështu tha profesori Valery Solovey, 61 vjeç.

  Më përpara, profesori i shkencave politike pati deklaruar se Putin vuan nga probleme shëndetësore, të cilat mbahen të fshehura nga sytë e publikut rus.

  Pas këtyre deklaratave, ai u mor në pyetje për të paktën shtatë orë nga autoritetet ruse.

  Shtëpia e tij u bastis dhe u sekuestruan disa pajisje elektronike. Profesori u lirua, por çështja ndaj tij nuk është mbyllur.

  “A nuk u thotë gjë kjo që presidenti e dërgon familjen e tij në një bunker,” tha ai.

  Profesori pretendon se ka kontakte të brendshme në Kremlin. Kompleksi që i referohet profesori është ndërtuar të paktën një dekadë më parë nga kompania Gazprom.

  Nuk dihet se cilët janë anëtarët e familjes së Putin, por mendohet se ai është martuar në mënyrë sekrete me gjimnasten 38-vjeçare, Alina Kabaeva.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit