11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Rama gati të sjellë gjigandët e Manchester City në Shqipëri

  Qeveria po përgatit një marrëveshje me ekipin e Manchester City, për akademi futbolli në qytetin e Durrësit.

  Ditën e sotme kryeministri Edi Rama do të niset drejt Anglisë.

  Sipas burimeve, fokusi i kësaj vizite do të jetë marrëveshja për të ngritur në Shqipëri një ndër akademitë më elitare të sportit, që Rama lajmëroi dy ditë më parë nga qyteti bregdetar i Durrësit.

  Burimet për Report TV zbuluan se delegacioni shqiptar do të zhvillojë takime në Manchester dhe bisedimet do të realizohen me klubin e famshëm të Manchesterit!

  Në këtë udhëtim, Rama do të shoqërohet nga ministrja Evis Kushi dhe kryebashkiakja e Durrësit Emirjana Sako.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit