2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Tension te “5 Maji”, banorët përplasen me policinë, përdoret dhe gaz lotsjellës

  Automjetet dhe punonjësit e IKMT kanë shkuar në orët e para të mëngjesit të së martës në rrugën “5 Maji” për të prishur banesat në kuadër të rindërtimit.

  Megjithatë, ata janë hasur me rezistencën e banorëve të cilët u bënë të gjithë bashkë për të mos lejuar prishjen e banesave të tyre. Kjo situatë kërkoi edhe ndërhyrje nga policia e cila u përplas me banorët. Madje u hodh edhe gaz lotsjellës.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit