24.5 C
Tirana
E diel, 24 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Tifozët e Everton-it dhe City-t brohorasin, “mjaft Putin, ndalo luftën”

  “Mjaft Putin, ndale luftën”, ishin thirrjet e tifozëve të dy klubeve angleze të futbollit Everton dhe Manchester City, të cilat u ndeshen dje në Premier League.

  Kjo brohoritje e përbashkët e tifozëve të klubeve angleze erdhi në shenjë mbështetjeje të Ukrainës.

  Në të dy klubet e futbollit luajnë lojtare nga Ukraina. Oleksandr Zinchenko luan për Manchester City-n dhe Vitaliy Mykolenko për Everton-in.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit