24.5 C
Tirana
E shtunë, 23 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Ukraina sfidon Putin: Ku janë ata që premtuan se do të pushtonin Kievin në 2 orë?

  Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksiy Reznikov, tregoi se si ushtria ukrainase po kundërshton pushtuesit prej 72 orësh. Deklarata e tij është postuar në Facebook.

  “Tri ditë që ndryshuan përgjithmonë vendin tonë dhe botën. Ku janë të gjithë ata që premtuan se do të pushtonin Kievin në 2 orë? Ku janë ata, nuk i shoh? Dëgjoj vetëm se si justifikohen roje kufitare, shpëtimtarë vetëmohues, policë të besueshëm, engjëj të palodhur mjekësorë, të gjithë ata që bëjnë detyrën”, shkroi Reznikov.

  Ai shkruan se sheh mijëra e mijëra qytetarë që kanë marrë armët, janë futur në radhët e mbrojtjes së territorit dhe po luftojnë.

  Kjo, për të ardhmen e fëmijëve dhe nipërve të tyre.

  “Për ata që janë të dashur. Për kujtimin e të parëve të tyre. Për shtetin tuaj. Të gjithë ju shohin, e gjithë bota! Ka shumë teste të tjera përpara. Por tani nuk jemi të vetmit që besojmë në fitoren tonë”, vijon ministri ukrainas.

  Zyrtari vuri në dukje se shumë në botë më në fund e kanë kapërcyer frikën e tyre dhe kanë vendosur të sfidojnë Kremlin-in.

  “Errësira do të largohet. Agimi është afër. Ne e mbajmë linjën. Lavdi Ukrainës! Lavdi Heronjve të Ukrainës!”, përmbylli reagimin ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksiy Reznikov.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit