24.5 C
Tirana
E diel, 24 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  “Ulni çmimin e naftës, mos u tallni me fshatin” – Fermerët e Përmetit protestë para bashkisë

  Dhjetëra fermerë të Përmetit kanë zhvilluar sot një protestë para bashkisë duke kërkuar subvencionimin e bujqësisë dhe uljen e çmimit të naftës e të imputeve bujqësore.

  Ata mbanin në duar pankarta ku shkruhej: ‘Subvencione-Gënjeshtra’, ‘Mos u tallni me fshatin’, ‘Ulni çmimin e naftës’ e ‘Na e hoqët përsheshin me qumësht’, shkruan Shqiptarja.

  Protesta e tyre vjen pas protestave të ngjashme nga fermerët e Lushnjës, Fier e Beratit ditët e fundit.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit