8.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  “Uroj që djali im të mos e shohë videon”, Alma Kaçi kërkon mbrojtje nga shteti: Kam pasur telefonata, do vazhdoj si gazetare investigative

  Në një rrëfim për Top News, Alma Kaçi e përfshirë në skandalin seksual me kryebashkiakun Safet Gjici, ka treguar për situatën e vështirë që ndodhet aktualisht.

  Ajo tha se ka nevojë për mbrojtje dhe se e gjithë barra e kësaj situate i ka rënë djalit të saj 12 vjeç.

  “I drejtohem shtetit. Unë jetoj vetëm më djalin që e kam vetëm 12 vjeç, i ka rënë e gjithë barra atij. Kam pasur telefonata”.

  E pyetur nga gazetarja se si po e mbron fëmijën, që mos të hasë me ato pamje që u bënë virale, Alma Kaçi u përgjigj kështu:

  “E kam shkëputur nga rrjetet sociale, e kam çuar në shkollë. I kam thënë vetëm se kam pasur një problem në punë. Uroj të mos e shohë videon”.

  Ajo tha se do të vazhdojë të punojë si gazetare investigative.

  “Për punën do e vazhdoj, është i vetmi profesion që di të bëj, gazetaria investigative”, tha Alma Kaçi për Top News.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit