21.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  VENDIMI/ Veliaj mund Dukën në Gjykatën e Tiranës: Zgjedhjet u manipuluan nga FSHF

  Gjykata e Tiranës ka rrëzuar zgjedhjet e organizuara nga Federata Shqiptare e Futbollit për Shoqatën Rajonale të Tiranës duke i cilësuar ato të manipuluara.

  Mësohet se Gjykata e Tiranës ka njohur asamblenë e thërritur nga kryebashkiaku Veliaj, dhe ka regjistruar Eduard Prodranin si drejtues të Shoqatës Rajonale të Tiranës.

  Në vendimin e saj, Gjykata i ka dhënë të drejtë kryebashkiakut Veliaj duke njohur manipulimet e organizuara nga Federata Shqiptare e Futbollit.

  Ja reagimi i plotë i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj:

  “Betejen per Tiranen e fituam! Ju falenderoj te gjitheve nga zemra qe besuat e mbeshtetet kauzen e pastrimit te llumit nga futbolli! Gjykata foli, le ta respektojme! Por duhet qe secili te beje betejen e vete ne cdo qytet, te pastrohet sporti nga bandat!”

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit