31.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  VIDEO: Tifozët e Kombëtares përplasen me sende të forta me polakët

  Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi me rezultatin 2-0 në ndeshjen kundër Polonisë, në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit në pjesën e parë dhe Mirlind Dakut në pjesën e dytë, duke i renditur kuqezinjtë në vendin e parë të grupit E me 10 pikë.

  Por pas ndeshjes përveç festës së tifozëve kuqezi janë shënuar edhe incidente mes tifozëve vendas dhe atyre polakë.

  Siç shihet edhe në videon e publikuar në mediat sociale, tifo grupi ‘Plisat’ e Prishtinës sulmojnë me sende të forta e karrige tifozët polakë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit