14.5 C
Tirana
E mërkurë, 4 Tetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  VIDEO/ Tirana-Beshiktash, tifozët përplasen pas ndeshjes. Kaos dhe dhunë në rrugët e kryeqytetit

  Më shumë se sa eliminimi i Tiranës, ajo që la një shije jo të mirë ishte kaosi dhe dhuna që shoqëroi këtë sfidë, para dhe pas përfundimit.

  Në “Air Albania”, Tirana-Beshiktash nisi me 15 minuta vonesë, madje rrezikoi të mos luhej pasi tifozët e dy ekipeve prodhuan kaos. Flakandë dhe mjete piroteknike në fushë ndërsa nuk mungoi as përplasja ndërmjet tyre ku u desh ndërhyrja e forcave të rendit për të qetësuar situatën.

  Akoma më shqetësues është bilanci pas përfundimit të këtij takimit, ku tifozët ultras të dy ekipeve u përplasën ndërmjet tyre në rrugët e kryeqytetit.

  Ultrasit bardheblu nuk e kanë pritur mirë përfundimin e sfidës, aq më shumë sjellën e tifozët të Beshiktash të cilët gjatë gjithë ndeshjes provokuan.

  Më poshtë janë disa pamje që tregojnë qartë dhunën e ushtruar në disa nga rrugët e kryeqytetit, nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, te Pedonalia etj.

  Tifozët nuk kanë kursyer as sendet e forta, shkopinj etj, ku pamjet tregojnë qartë që disa tifozë turq përfunduan në gjendje të rëndë. Tirana tani rrezikon një gjobë të majme nga UEFA pasi ishin ata organizatorët e këtij takimi.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit