21.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për 2024-ën, sipas Booking

  Platforma Booking.com ka publikuar një listë me destinacionet që pritet të jenë trendet e preferuara të vizitorëve në mbarë botën dhe Vlora mban vendin e dytë.

  Platforma ka listuar vendet në bazë të hulumtimeve dhe parashikimeve të përvitshm, nisur nga vendndodhjet më të rezervuara në Booking, duke përzgjedhur këto vende:

  Beppu, Japoni

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për

  Vlorë, Shqipëri

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për

  Mérida, Meksikë

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për

  Portland, Oregon, SHBA

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për

  Valkenburg, Holandë

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për
   
  Buenos Aires, Argjentinë

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për
   
  Chemnitz, Gjermani

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për
   
  Rotorua, Zelandë e Re

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për
   
  Panglao, Filipine

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për
   
  Cairns, Australi

  Vlora, e dyta në botë për trendin e udhëtimeve për

  Shqipëria, gjithnjë e më shumë është kthyer në destinacionin e preferuar të vizitorëve. Viti 2023 shënoi një numër të jashtëzakonshëm turistësh, duke kapur shifrën e 10.1 milionë vizitorëve anembanë globit, të cilët vizituan vendin tonë për kulturën, natyrën, peizazhet dhe kulinarinë mbresëlënëse.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit