2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Will Smith i kërkon ndjesë publike komedianit Chris Rock pasi e qëlloi me shpullë publikisht

  Pasi e qëlloi me shpullë në mes të skenës, në një mbrëmje prestigjioze si ajo e çmimeve Oskar, aktori Will Smith i kërkon falje komedianit Chris Rock për atë që e quan një sjellje të pafalshme dhe të papranueshme nga ana e tij.

  “Dua të të kërkoj falje publikisht Chris” shkroi Smith në një deklaratë.

  “Dola nga linjat dhe bëra gabim”. Ndjesa erdhi pasi Akademia e Çmimeve Oskar reagoi ashpër për ceremoninë e të dielës dhe tha se po rishikon ngjarjen, ku nuk përjashtohet edhe tërheqja e statujës së artë për aktorin 53-vjeçar, i cili u shpall aktori më i mirë mashkull për rolin e tij në filmin King Richard.

  “Dhuna është shkatërruese, në të gjitha format e saj” thotë Smith i cili pohon se shakatë në emër të tij janë pjesë e punës së tij, por kur shakatë bëhen për shëndetin e gruas së tij të sëmurë, kjo ishte shumë për të duruar dhe reagoi emocionalisht.

  Will Smith dhe skuadra e tij e PR shpreson që përmes kësaj ndjese publike të mund të shpëtojnë karrierën e vlerësimet e aktorit dhe marrëdhënien e tij me Akademinë.

  Përpos gjithçkaje, skena e shpullës ishte momenti për të cilin e gjithë bota foli pas ceremonisë së 94-rt të çmimeve Oskar.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit