30.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  14 rregulla të veshjes që të gjithë duhet t’i mësojnë një herë e përgjithmonë

  Është e vështirë të mos pajtohesh me të, sepse veshjet janë një pjesë shumë e rëndësishme e imazhit tonë. Mund të vërehet çdo e metë, veçanërisht kur do të takoni dikë për herë të parë.

  Bright Side ka mbledhur rregullat më elementare që do t’ju ndihmojnë të dukeni perfekt gjatë gjithë kohës.

  Butoni i mesit në një xhaketë duhet të jetë gjithmonë i mbyllur. Pjesa e sipërme varet nga disponimi juaj. E poshtme nuk duhet të mbyllet kurrë.

  Kur keni veshur një këmishë apo bluzë, mund të zbërtheni jo më shumë se 2 kopsa.

  Vendosni vathë që përputhen me byzylykun tuaj dhe një gjerdan që shkon shumë me unazën tuaj. 3 ose 4 gjëra në një vështrim janë shumë.

  Maja e kravatës duhet të arrijë tek beli dhe ta kryqëzojë pak.

  Zgjidhni ose një minifund ose dekolte. Të dyja njëherësh duken shumë vulgare.

  Nëse keni veshur një këmishë pa xhaketë, nuk keni nevojë për kravatë.

  Dekolteja e këmishës suaj të zyrës nuk duhet të jetë më e thellë se 4″ nga kocka juaj e klavikulës.

  Nëse e keni futur këmishën në pantallona, duhet të vishni një rrip.

  Lëkura juaj e zhveshur nuk duhet të shihet mes trikove dhe xhinseve. Vishni një kanatiere nëse është e nevojshme.

  Rripi juaj duhet të jetë në të njëjtën ngjyrë me këpucët tuaja.

  Të gjitha etiketat e dukshme në rroba duhet të priten.

  Mos vishni shumë printime. Mund të vishni 2 stampa të ndryshme të së njëjtës ngjyrë ose 2 printime koordinuese të madhësive të ndryshme.

  Çorapet tuaja duhet të jenë mjaft të gjata që të mos ju duken këmbët e zhveshura kur jeni ulur.

  Një bluzë zyre pa mëngë duhet të mbulojë supet tuaja. Rripat e hollë nuk janë në rregull në situatat formale.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit