21.5 C
Tirana
E mërkurë, 22 Maj, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Akuzat e Xherdan Shaqirit në 2012: Si na kërkonte para Duka për t’u bërë pjesë e Kombëtares, ai duhet të gjykohet

  Xherdan Shaqiri është ndër lojtarët e pakët që ka zgjedhur të mos heshtë duke hedhur akuza të rënda ndaj Armand Dukës në lidhje me afrimet në Kombëtare.

  Pas përfundimit të ndeshjes që Zvicra zhvilloi kundër Shqipërisë, i pyetur nga gazetarët e huaj se a do të kishte dëshiruar që të ishte pjesë e kombëtares Shqiptare edhe pas disfatës, ai do të shprehej:

  “Me gjithë dëshirë. Po të mos ishte Armand Duka kryetar, unë sot isha pjesë e Kombëtare. Edhe pse nuk më është ofruar asnjëherë një ofertë nga Shqipëria, ne përsëri kërkuam që të jemi pjesë e Kombëtares Kuq e Zi, dhe kur ne aplikuam për të qenë pjesë e Kombëtares Shqiptare, Armand Duka na kërkoi nga 15 000 euro për të qenë pjesë e tyre. Unë jam dhe do të vdes Shqiptar”, është shprehur Xherdan Shaqiri në një intervistë në 2012.

  Ai ka thënë se kundër Armad Dukës duhet të ngrihet padi gjyqësore, pasi një veprim i tillë nuk duhet lejuar nga Shteti Shqiptar.

  Ndërkaq edhe Granit Xhaka u shpreh para pak ditesh se nga ana e FSHF-se dhe Dukes kur ai u vetofruar per te luajtur me perfqesuesen shqiptare nuk pati asnje telefonate.

  Jo vetem Xhaka dhe Shaqiri, por dhe shume lojtare te tjere te njohur shqiptar kane hedhur akuza te forta ne drejtim te Armando Dukes dhe FSHF-se per menyren se si funksionte per te veshrur fanellen kuqezi.

  Primare ka qene dhenia e parave.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit