22.5 C
Tirana
E martë, 26 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Anija e “fundit” nga Rusia në Shqipëri, mbërriti dje me 3030 ton grurë

  Një anije ruse e ngarkuar me grurë ka hyrë mëngjesin e djeshëm në portin e Durrësit.

  Anija ishte nisur 13 ditë më parë dhe është anija e fundit që vjen nga Rusia, pas sankioneve që Perëndimi ka vënë ndaj Rusisë për shkak të sulmeve kundër Ukrainës.

  Mësohet se në bordin e anijes “Slavianka” ndodheshin 3030 ton grurë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit