16.5 C
Tirana
E hënë, 5 Qershor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Çuni i Fahri Balliut: Unë jam intelektual, kam studiuar në Londër. Mos më kërkoni të dal me kallash në dorë, të dalë populli

  Djali i Fahri Balliut, Klevis Balliu, thotë se zgjedhjet në Shkodër u vodhën me banda, por shtoi se nuk është detyra e opozitës të përballet me to.

  Sipas Balliut, problemi është më i madh se kaq, pasi siç tha, populli nuk voton por ikën nga vendi.

  “Të gjithë biem dakord Shkodra është marrë nga mafia, ju kërkoni i llogari opozitës pse nuk doli në Shkodër me kallash kundër bandave.

  More zotëri unë kam mbaruar në Angli për politikë jo për qitje. Këtu problemi është shumë herë më i madh, këtu nuk ka zgjedhje, ka vjedhje dhe ky nuk është problemi i PD.

  Problem është kur populli nuk voton dot dhe ikën, 1 mln shqiptarë kanë ikur”, tha Balliu.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit